Materace termoelastyczne, tego typu materace doskonale dopasowują się do kształtu ciała pod wpływem temperatury, układając się idealnie nadają powierzchni odpowiednią twardość. Pianka termoelastyczna, inaczej zwana pianką „z pamięcią” lub „pianką leniwą“, ma szczególną właściwość jaką jest dopasowywanie się do anatomicznej budowy ciała człowieka – sylwetki jak i wagi.
Termo wrażliwość materiału, a także zastosowanie bawełny w obiciu materaca wspomaga cyrkulację powietrza oraz zapewnia dobrą izolację termiczną. Oznacza to, że następuje stosowna regulacja temperatury dostosowana do ciepłoty ciała. Pianka termoelastyczna jest w odpowiedni sposób profilowana, by doskonale dostosować się do naturalnych kształtów kręgosłupa. Ciepło naszego ciała przenikając do wnętrza materaca sprawia, że jego powierzchnia mięknie, co umożliwia idealne dopasowanie się w swojej strukturze.
W ten sposób materac termoelastyczny umożliwia bardzo dokładne i płynne dopasowanie się, co oznacza zwiększenie powierzchni podparcia i stabilizację ciała w optymalnej pozycji. Ten typ materaca jest szczególnie polecany osobom starszym oraz aktywnym fizycznie, dla których komfort wypoczynku i lecznicze właściwości są szczególnie istotne. Dodatkowo wykorzystane w produkcji materiały są hypoalergiczne i antygrzybicze. Materace termoizolacyjne zapewniają swobodny przepływ krwi oraz rozluźnienie mięśni podczas snu dając spokój senny, tak by nie obracać się często w ciągu nocy. Zapewniają tym samym rozluźnienie. Śniący człowiek nie porusza się, bowiem dochodzi do całkowitego rozluźnienia mięśni, dzięki czemu możliwy jest odpoczynek i sen bez zakłóceń we wszystkich niezbędnych fazach. Na życzenie klientów nasze materace termoelastyczne dostępne są w dowolnych rozmiarach.